9 Флоран Бурже

13
#
9
Име
Флоран Бурже
Националност
ned Холандија
Позиција
централен бек
Висина
186
Тежина
88
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА000