6 Филип Кривокапиќ

50
#
6
Име
Филип Кривокапиќ
Националност
mne Црна Гора
Позиција
централен бек
Моментално игра за
ОХРИД
Години
25

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД4369

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД44010