57 Филип Главаш

28
#
57
Име
Филип Главаш
Националност
cro Хрватска
Позиција
десно крило
Висина
183
Тежина
81
Моментално игра за
ХРВАТСКА
Години
26

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА043