16 Торстен Фрис

10
#
16
Име
Торстен Фрис
Националност
den Данска
Позиција
голман
Висина
197
Тежина
94
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
28

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ001