4 Томислав Јагуриновски

94
#
4
Име
Томислав Јагуриновски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
188
Тежина
90
Претходни Екипи
ВАРДАР 1961
Години
23

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961000

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19611104