44 Томас Солстад

15
#
44
Име
Томас Солстад
Националност
nor Норвешка
Позиција
пивот
Висина
190
Тежина
95
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ, НОРВЕШКА
Години
24

ГРУПА Е

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021НОРВЕШКА013

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ031

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021НОРВЕШКА336