24 Теитур Орн Ејнарсон

10
#
24
Име
Теитур Орн Ејнарсон
Националност
isl Исланд
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
90
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
0

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД001