33 Стефан Христоски

86
#
33
Име
Стефан Христоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
93
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП0016