3 Славе Јанковски

98
#
3
Име
Славе Јанковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
190
Тежина
82
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
АСТРАИОН
Години
21

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021АСТРАИОН46411

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА63516

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021АСТРАИОН64412