33 Синдре Хелдал

7
#
33
Име
Синдре Хелдал
Националност
nor Норвешка
Позиција
лево крило
Висина
183
Тежина
77
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
22

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ061