8 Роберт Вебер

20
#
8
Име
Роберт Вебер
Националност
aut Австрија
Позиција
десно крило
Висина
179
Тежина
80
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
36

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА093