47 Петер Хорњак

72
#
47
Име
Петер Хорњак
Националност
hun Унгарија
Позиција
десно крило
Висина
180
Тежина
78
Моментално игра за
ТАТАБАЊА, УНГАРИЈА
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА000