3 Петар Топиќ

45
#
3
Име
Петар Топиќ
Националност
hun Унгарија
Позиција
пивот
Висина
201
Тежина
112
Моментално игра за
УНГАРИЈА
Години
30

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА263