55 Никита Вајлупов

48
#
55
Име
Никита Вајлупов
Националност
blr Белорусија
Позиција
десно крило
Висина
186
Тежина
87
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МЕШКОВ
Години
26

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА0213

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕШКОВ041

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА0356