19 Ненад Костески

1587
#
19
Име
Ненад Костески
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
20

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА093

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР2138

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР13113

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА0136

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР094