74 Немања Обрадовиќ

68
#
74
Име
Немања Обрадовиќ
Националност
srb Србија
Позиција
централен бек
Висина
200
Тежина
105
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Претходни Екипи
ППД ЗАГРЕБ
Години
1

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР576

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР33512