11 Невен Стјепановиќ

29
#
11
Име
Невен Стјепановиќ
Националност
bih Босна и Херцеговина
Позиција
десен бек
Висина
197
Тежина
100
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
28

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР079

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР033

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР174