34 Мортен Тофт Олсен

30
#
34
Име
Мортен Тофт Олсен
Националност
den Данска
Позиција
централен бек
Висина
184
Тежина
95
Моментално игра за
ДАНСКА, ГОГ
Години
37

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА033

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГОГ042

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА047