3 Михал Дашек

19
#
3
Име
Михал Дашек
Националност
pol Полска
Позиција
десно крило
Висина
182
Тежина
85
Моментално игра за
ПОЛСКА, ВИСЛА ПЛОЦК
Години
1

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА0173