35 Митко Стоилов

337
#
35
Име
Митко Стоилов
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
193
Тежина
101
Моментално игра за
МЛАДОСТ 1977
Години
2

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЛАДОСТ 197721314

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЛАДОСТ 197746212