13 Мирко Радовиќ

162
#
13
Име
Мирко Радовиќ
Националност
mneЦрна Гора
Позиција
десен бек, десно крило
Висина
186
Тежина
87
Моментално игра за
ЦРНА ГОРА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
33

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР185

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР186

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЦРНА ГОРА162