24 Милорад Кукоски

256
#
24
Име
Милорад Кукоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
195
Тежина
100
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
35

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР9110

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР3218