22 Матијас Ѓери

68
#
22
Име
Матијас Ѓери
Националност
hunУнгарија
Позиција
централен бек
Висина
194
Тежина
89
Моментално игра за
ТАТАБАЊА, УНГАРИЈА
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА172

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА000