12 Мартон Секељ

101
#
12
Име
Мартон Секељ
Националност
hun Унгарија
Позиција
голман
Висина
195
Тежина
92
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР, УНГАРИЈА
Години
1

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР006

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0114

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА003