12 Мартин Јовановски

150
#
12
Име
Мартин Јовановски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
105
Моментално игра за
СТРУГА
Години
28

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СТРУГА0211