11 Мартин Карапалевски

120
#
11
Име
Мартин Карапалевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
178
Тежина
82
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
21

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961001

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196112115