30 Мартин Велковски

2073
#
30
Име
Мартин Велковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
84
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
24

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА233

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР1126

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР01611

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА234

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР185