27 Марио Гичев

115
#
27
Име
Марио Гичев
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
187
Тежина
90
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Претходни Екипи
ТИКВЕШ 2014, ЈУНИОР К.В., ПРОЛЕТ
Години
23

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЈУНИОР К.В.95914

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 2014112522

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЈУНИОР К.В.0912