2 Марин Шипиќ

34
#
2
Име
Марин Шипиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
пивот
Висина
190
Тежина
107
Моментално игра за
ХРВАТСКА, ППД ЗАГРЕБ
Години
27

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ППД ЗАГРЕБ002

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА0103