5 Макс Дарј

36
#
5
Име
Макс Дарј
Националност
swe Шведска
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
95
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
30

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА383

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА9117