72 Лукас Хутечек

27
#
72
Име
Лукас Хутечек
Националност
aut Австрија
Позиција
централен бек
Висина
188
Тежина
89
Моментално игра за
АВСТРИЈА, Фиверс
Години
21

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Фиверс092

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА001