26 Линус Персон

29
#
26
Име
Линус Персон
Националност
swe Шведска
Позиција
десен бек
Висина
191
Тежина
95
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
28

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА3173

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА3205