16 Ласло Батруц

16
#
16
Име
Ласло Батруц
Националност
hun Унгарија
Позиција
голман
Висина
192
Тежина
107
Моментално игра за
ТАТАБАЊА
Години
31

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА002