15 Ласко Андоновски

162
#
15
Име
Ласко Андоновски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
183
Тежина
81
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
30

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ15122