4 Крсте Андоновски

85
#
4
Име
Крсте Андоновски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Моментално игра за
ОХРИД
Години
29

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД31514

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД22612