15 Кристијан Дисингер

441
#
15
Име
Кристијан Дисингер
Националност
gerГерманија
Позиција
лев бек
Висина
202
Тежина
102
Моментално игра за
ГЕРМАНИЈА, ВАРДАР 1961
Години
32

ГРУПА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГЕРМАНИЈА000

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 19619219

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГЕРМАНИЈА000

СЕХА ЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 1961044