55 Кристијан Димитриески

57
#
55
Име
Кристијан Димитриески
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
ОХРИД
Години
20

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД0512

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД01212