34 Кристијан Василевски

136
#
34
Име
Кристијан Василевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
105
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
31

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ91616