62 Кирил Самоила

118
#
62
Име
Кирил Самоила
Националност
blrБелорусија
Позиција
лев бек
Висина
198
Тежина
101
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
22

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА223