88 Карим Хендави

90
#
88
Име
Карим Хендави
Националност
egyЕгипет
Позиција
голман
Висина
188
Тежина
96
Моментално игра за
ЕГИПЕТ, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
36

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ003

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР003

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0210

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ006

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР011