33 Иван Мароз

63
#
33
Име
Иван Мароз
Националност
blrБелорусија
Позиција
голман
Висина
194
Тежина
96
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МОТОР
Години
31

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА003

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА016