22 Зоран Стојановски

127
#
22
Име
Зоран Стојановски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
180
Тежина
85
Моментално игра за
РАДОВИШ
Години
32

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022РАДОВИШ24815