59 Елмир Граџан

31
#
59
Име
Елмир Граџан
Националност
bih Босна и Херцеговина
Позиција
пивот
Висина
190
Тежина
97
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР1216

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР03112

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0235