18 Елиди Видарсон

20
#
18
Име
Елиди Видарсон
Националност
isl Исланд
Позиција
пивот
Висина
191
Тежина
92
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
23

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД133