36 Елвар Асгеирсон

7
#
36
Име
Елвар Асгеирсон
Националност
isl Исланд
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
93
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
27

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД000