18 Евгениј Темелкоски

212
#
18
Име
Евгениј Темелкоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
182
Тежина
74
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
20

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ714014

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 20140298

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ711312