8 Димитар Ѓеоргиевски

189
#
8
Име
Димитар Ѓеоргиевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
185
Тежина
85
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
26

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ43721