8 Дејан Пецаковски

99
#
8
Име
Дејан Пецаковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
193
Тежина
100
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
36

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ117719

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ000