7 Дејан Кукуловски

65
#
7
Име
Дејан Кукуловски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
22

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР154

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР21013

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР323