26 Денис Шелекенс

8
#
26
Име
Денис Шелекенс
Националност
ned Холандија
Позиција
голман
Висина
191
Тежина
90
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
31

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА003